Haydi kızlar! Hayal Benim Düş Benim Resim ve Öykü Şenliği’ne!

Haydi kızlar! Hayal Benim Düş Benim Resim ve Öykü Şenliği’ne!

Haydi Kızlar!

“Hayal Benim, Düş Benim” Öykü ve Resim Şenliği

Yıldızların başka gezegenlere yolculuğa çıktığı, hayvanların insanlarla konuşabildiği, Güneş’e dokunabildiğin, Ay’a yürüyerek gidebildiğin bir dünya mı hayal ediyorsun? Resim çizmeyi, öykü yazmayı, kitap okumayı çok mu seviyorsun? O zaman bu şenlik tam sana göre…

Hayal gücüne güveniyorsan, hayal dünyamda her şey mümkün diyorsan bizimle yazdığın öyküleri, çizdiğin resimleri paylaş, şenliğimize sen de katıl. Hep birlikte “Hayal benim, düş benim” diyelim!

Nasıl katılabilirim?

11-14 yaş grubu arasındaysan, yazı yazmayı, resim çizmeyi hatta her ikisini de yapmayı çok seviyorum diyen bir kız çocuğuysan sen de “Hayal benim, düş benim” diyerek şenliğimize katılabilirsin.

Öykü Şenliği Katılım Şartları

Daha önceden başka bir şenlik ya da yarışmaya göndermediğin, 1-4 sayfa arasındaki bir öykünü,

bko-senlik@benimkizimokuyacak.org e-posta adresimize MS Word ya da PDF formatında veya aşağıda belirttiğimiz adrese öykünü mektupla göndererek veya bizzat bu adrese kendin gelip bırakarak şenliğimize katılabilirsin.

Resim Şenliği Katılım Şartları

Kendine ait özgün bir çalışma olan, daha önce başka bir etkinliğe göndermediğin, kâğıt üzerine istediğin teknikle çalıştığın, en fazla 35 cm x 50 cm ebatlarındaki bir resminle,

Aşağıda belirttiğimiz adrese mektupla/kargoyla veya bizzat bu adrese kendin gelip bırakarak şenliğimize katılabilirsin.

Her iki şenlik için:

Gönderdiğin eserlerle birlikte şu bilgileri de eklemeyi unutmamalısın;

a) Eser Sahibinin Adı/ Soyadı :
b) Eser Sahibinin Adresi :
c) Eser Sahibinin Velisinin Adı/Soyadı :
d) Eser Sahibinin Velisinin Telefonu :
e) Eser Sahibinin/Velisinin e-posta adresi :

“Hayal Benim, Düş Benim”  Öykü ve Resim Şenliği için son katılım 20 Mayıs 2018.

Adres: Bestekar Sokak 61B/8 06540 Çankaya/Ankara

Telefon: 0 312 230 20 23

 

Öykünle ya da resminle şenliğimize katıldığın için sana şimdiden çok teşekkür ederiz.

Nasıl Bir Şenlik Sizi Bekliyor?

Şenlikte sizleri birbirinden güzel etkinlikler bekliyor olacak.

Mesela;
a. Seçilen öyküler kitaplaştırılacak ve seslendirilerek bir öykü albümü hazırlanacak.
b. Seçilen resimler, Ankara’da sergilenecek.
c. Hazırlanacak öykü kitabında resimlerin yayınlanacak ve kartpostal olarak basılacak. Ayrıca, buzdolabının üzerindeki magnet’te, bir anahtarlıkta ya da bir defterin kapağında kendi resmini görme şansına erişebilirsin.
d. Seçilen öykü ve resim sahipleriyle birlikte atölye çalışmaları düzenlenecek, yazar ve ressamlarla bir araya gelinecek.

Benim Kızım Okuyacak Nedir?

Benim Kızım Okuyacak (BKO) Projesi’nin amacı, eğitim süreçlerinin bütün aşamalarındaki her türlü ayrımcılığa dikkat çekerek, toplumsal farkındalık yaratmak ve kız çocuklarının eğitimine doğrudan katkı yapmaktır. Bu yüzden, BKO ekibi, birden fazla projesi ve çalışma grubuyla kız çocuklarına aydınlık bir geleceğe taşımayı kendine temel ilke edinmiştir.

Öykü, şiir yazmaktan resim çizmeye, müzikten spora birçok dalda çocukların düş dünyasının açığa çıkabilmesi için daha fazla cesarete ve doğru yönlendirmelere ihtiyaç var. BKO olarak biz de “Hayal Benim, Düş Benim” Şenliği’yle 11-14 yaş grubu kız çocuklarının hayal dünyalarını açığa çıkarabilecekleri ve kendilerini rahatça ifade edebilecekleri bir şenlik düzenlemeye karar verdik. Bu şenlik aracılığıyla kendini sanatla bütünleştirmiş kız çocuklarına ulaşmayı, üretimlerini cesaretlendirmeyi ve eğitimleriyle ilgili doğru yönlendirilmelerine yardımcı olmayı diliyoruz.

Not: Katılım dosyalarındaki öykü ve resimler, basın duyurusu ve daha sonra basılacak olan katalog ve benzeri yayınlarda kullanılabilecektir. İdare, eserlerin çoğaltma ve telif hakkına, geçici veya kalıcı sergileme, slayt, fotoğraf çekme, kitap veya katalog yapma, basına ve kamuoyuna yayma, tanıtma hakkına sahip olacaktır. 

Yazar hakkında

admin administrator

Bir cevap yazın