“Benim Kızım Bisiklet Öğreniyor Umuda Pedallıyor” ilk eğitimimizi gerçekleştirdik

“Benim Kızım Bisiklet Öğreniyor Umuda Pedallıyor” ilk eğitimimizi gerçekleştirdik

“Benim Kızım Bisiklet Öğreniyor Umuda Pedallıyor” gönüllüleri Ankara’da kız çocuklarıyla ilk bisiklet eğitiminde bir araya geldi.

Benim Kızım Okuyacak diyerek kız çocuklarının eğitim hayatının başından sonuna kadar yanında olmak ve onların farkındalıklarını ve kendilerine güvenlerini arttırmak, çözümler üretmeyi ve üretilen modellerin de örnek yaşam alanlarını tarif etmesini sağlamak için 21. İstanbul Maratonu’nda koşan bizler şimdi de “Benim Kızım Bisiklet Öğreniyor Umuda Pedallıyor” diyerek kız çocuklarına bisiklet sürmeyi öğretmek için harekete geçtik.

 

Hacettepe Üniversitesi Bisiklet Topluluğu ve Ankara Üniversitesi Hitit Bisiklet Topluluğu’nun eğitimci olarak gönüllü olduğu projeye Şehit Cevdet Özdemir, Osman Temiz, Sokullu Mehmet Paşa, Karapınar, Harbiye, Naci Çakır, İlke ve Metin Akkuş mahallelerinin muhtarları da destek veriyor.

02 ve 03 Haziran’da Ankara’da Sokullu Pazar Yeri’nde çocuklarla bir araya gelen eğitim gönüllüsü topluluklar, kız çocuklarıyla ilk bisiklet sürme eğitiminde bir araya geldi ve başarı ile tamamladı. 2 günün sonunda eğitime katılan ve #UmudaPedallayacaz kız çocuklarımıza Başarı sertifikaları ve gönüllü eğitimcilerimiz ve sağlıkçılarımıza da Teşekkür sertifikalarımız teslim edildik. Eğitimler, şimdilik yalnızca pilot bölge olarak seçilen Ankara’da Dikmen, İlker, Sokullu ve Öveçler’de devam edecek.

Ankara da ücretsiz bisiklet eğitimi almak isteyen 8-12 yaş grubu kız çocukları için başvuru: bilgi@benimkizimokuyacak.org

 

#BenimKızımOkuyacak

#UmudaPedallayacak

 

Yazar hakkında

admin administrator

Bir cevap yazın